FORUM

Golf SPORTSVAN Comfortline 1.6 TDI BMT

Forum Testi Testi vozil Volkswagen Golf SPORTSVAN Comfortline 1.6 TDI BMT

Neodgovorjene teme | Aktivne teme

• Avtor
    Prispevki
    bundr
    bundr

administrator foruma
    Vozim: Passat 3BG
    1709 sporočil

Golf Sportsvan je nova generacija nekoč znanega Golfa z oznako Plus. V splošnem gre za večjega in prostornejšega Golfa.

Od običajnega Golfa je Sportsvan daljši za 8 centimetrov, višji za 12,6 centimetrov a 22 centimetrov krajši od Golfa Variant (karavan). Prednost je tudi v višjem položaju sedenja za volanom in zadnja pomična klop.

NOTRANJOST

Armaturna plošča je urejena in pregledna, dekorativni elementi v imitaciji brušenega aluminija na armaturni plošči, sredinski konzoli in panelih vrat, poživijo celotno notranjost. Sedeži so zelo udobni ter nudijo dovolj opore. Brez težav zadaj sedijo tudi odrasle osebe, saj je prostora za noge dovolj. Zelo veliko je odlagalnih površin in predalov, kar je v takem avtu več kot dobrodošlo. Sam položaj za volanom je zelo dober, kar vzpodbuja k večji preglednosti nad cestiščem in okolico in je v kombinaciji z usnjenim večfunkcijskim volanom še toliko boljši. Tudi sami merilniki oz. inštrumentalna plošča je zelo pregledna. Pohvalimo tudi multimedijski del – radio, ki je deloval brez težav in tudi samo upravljanje z njim je enostavno. Poleg aux in usb vhoda se v sovoznikovem predalu skriva še izmenjevalec CDjev in reža za spominsko kartico.

Prtljažni prostor (dvojno dno) nam omogoča od 500 pa vse do 1520 litrov prostornine, zavoljo zadnje pomične klopi (naprej se pomakne za 18 cm).

MOTOR

Na tokratnem testu se je pod pokrovom motorja nahajal dizelski TDI BlueMotion motor s 81kW oz. 110KM ter petstopenjskim ročnim menjalnikom. O samem motorju kakšnih večjih pripomb nimamo, poraba na testu je znašala 5,4l/100km. Omenimo lahko le, da je ta pogonski agregat malce len v vzponih, kjer ga je potem takem potrebno malce priganjati. Za nezahtevne uporabnike je popolnoma zadovoljiv, družinam pa priporočamo zmogljivejši 2.0 TDI motor s 110kW oz. 150KM.

+ PLUSI
    + prostoren in lepo obdelan prtljažnik,
    + ravno dno prtljažnika ob podrti zadnji klopi,
    + možnost podiranja zadnje klopi iz prtljažnika,
    + ergonomija voznikovega okolja,
    + delovanje sistema Auto Hold,
    + udobno vstopanje in izstopanje
    + udobno požiranje cestnih neravnin,
    + odlično delovanje sistema Start-Stop

– MINUSI
    – prenasičenost multifunkcijskih tipk na volanu,
    – neposrečen detajl ”klavier lack” finiša na obvolanskih ročicah,
    – prožnost motorja
    – poraba motorja

NAPAKE PRI TESTNEM VOZILU:
    – rosenje smernikov v sprednjih lučeh

Vozilo nam je na test posodila AH Vrtač Kranj.

tekst in foto: bundr in .com

Zunanjost:

Motorni prostor:

Notranjost:

Merilniki:

Volanski obroč:

Sredinska konzola:

Izmenjevalec CD -jev in SD vhod v sovoznikovem predalu:

USB in AUX vhoda v predalu:

Veliko odlagalnih površin in predalov:

It’s not just a car, it’s the Volkswagen feeling!

sonaman
    sonaman

stalni uporabnik
    Vozim: Golf MK6
    801 sporočilo

Fajna predstavitev :thumbsup:

"I'd Like To Apologize To Absolutely Nobody" - Conor McGregor

HighDSG777
    HighDSG777

administrator foruma
    Vozim: B8 BiTDI240 4M DSG HL R-Line
    466 sporočil

Upam, da ti je služil tako, kot je meni že pred tremi meseci… Bolj ali manj neproblematično.
    In kar nekaj kilometrine si je od takrat že nabral, vidim pa, da se ga je vmes tudi polepilo (oziroma ponovno polepilo, ker je že pred mojim “lastništvom” že bil, ko sem ga imel jaz, pa spet be), kar mi pravzaprav ni vedno najbolj všeč. Ampak tako to je.

Je pa pri konkretnem vozilu renično pomanjkanje dodatne opreme precej močno občutno – kakor tudi to, da ko sem se presedel v našega Tourana (2,0 TDI) prve kilometre nisem bil prepričan, ali je naš tako zmogljiv ali ta tako podhranjen… Kljub manjši skupni masi Sportsvana napram Touranu. In kljub odostnosti za mene nepogrešljivega DSG-ja .
    Zelo se seveda pozna tudi odsotnost 6. prestave, avto pa je – sepet napram Touranu . izjemno siromašno zvočno zatesnjen. Moteče. Zelo.

Seveda drži, da bi bil kot 2,0 TDI, pa z DSG in vsaj osnovno HL opremo (pa z dodatki…) avto nekaj drugega – a med njim in Touranom resnično ne bi okleval. Po nekaj dneh vožnje z njim sem se o tem pač le še dodatno prepričal, ne glede na to, da sem vzel v poštev morebiti bolje opremljen Sportsvan ali pač nekoliko slabšega Tourana. Mnenju se povsem pridružuje tudi moja boljša polovica, ki je ta avto pravzaprav vozila še več, kakor jaz.

Če ti je originalna VII res premalo (kar pa celo sam kar dvomim), se morda ozreš po Sportsu – sicer pa ne.

LP

B8. BiTDI. Highline/R-Line. Das Auto.
    .

5rG
    5rG

uporabnik
    Vozim: Golf Variant 1.4TSI 2014
    132 sporočil

Lepo, da so tudi takšni testi na forumu :thumbsup: . Se mi pa zdi 5.4L poraba realna. Drugače pa ta 1.6TDI pri Vrtaču tako forsirajo, da so me ko sem kupoval svojega VII Varinta skoraj prepričali… Če se sam voziš do službe in nazaj je OK, drugače pa 2.0TDI ali pa TSI. Sicer pa je omenjen avto v julijski izdaji AutoBild (Slo) gladko premagal konkurenco – B max, Meriva,…
    Meni osebno je všeč samo kakšen bel HL + panorama, seveda obvezno xenon in dsg.

DER GOLF. DAS AUTO.

shaq32

novinec
    49 sporočil

Pohvale za predstavitev oz. test tudi z moje strani.
    :thumbsup:

GTI

novinec
    9 sporočil

Golf je zakon:)

Nositi ime GTI med vozili športnega značaja je VELIKA ČAST.
    In pravzaprav je škoda, da ga ne morete hkrati voziti in občudovati.

Introx

novinec
    Vozim: Passat 2.8 V6 4M , Caddy 1.9TDI
    40 sporočil

Lepa predstavitev, upam, da bo še več tega v prihodnje ;)

lukad
    lukad

administrator foruma
    Vozim: Passat 3c variant highline
    705 sporočil

Se bomo potrudili po najboljših močeh. V pripravi imam že test enega izmed manjših VW modelov, več pa v naslednjih dneh.

LP lukad

sonaman
    sonaman

stalni uporabnik
    Vozim: Golf MK6
    801 sporočilo

Se bomo potrudili po najboljših močeh. V pripravi imam že test enega izmed manjših VW modelov, več pa v naslednjih dneh.

LP lukad

:thumbsup:

"I'd Like To Apologize To Absolutely Nobody" - Conor McGregor

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.