FORUM

Težave z prikazovalnikom hladilne tekočine VW GOLF 7

Forum Splošno Splošna debata Težave z prikazovalnikom hladilne tekočine VW GOLF 7

Neodgovorjene teme | Aktivne teme

Ta tema vsebuje 2 odgovora, ima 3 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a jelencblaz500 jelencblaz500 26. 2. 2019 at 21:08.

• Avtor
    Prispevki
    Jurcek

novinec
    Vozim: VW GOLF 7, 1.6 TDI, DSG
    2 sporočili

Pozdravljeni.

Imam 4 leta star VW GOLF 7, 1.6 TDI, avtomatik.

Lansko leto okrog Božiča se mi ob cca 15 min vožnji prižge rdeča lučka, ki opozarja na izgubo hladilne tekočine. Takoj ustavim avto, nivo hladilne tekočine je bil pod min (kje je šla ven ne vem, ker je bila tema). Avto sem dal odpeljati z vleko. Naslednji dan ni bilo videti nič mokrega okrog posodice za hladilno tekočino. Le to dolijem (mehanik pregleda vozilo in ne najde napake). Čez cca dva tedna opazim, da se nivo (senzor) hladilne tekočine povzpenja nad 90 stopinj celzija (tam je po navadi vedno bil prej), gre do 95 stopinj in nazaj dol. Menjam termostat, ker skoraj nič ne stane. Se vozim naslednja dva tedna, avto na ta dan gre cca 20 min, pa se mi senzor prikaza hladilne tekočine začne povzpenjati čez 90 stopinj, kar hitro je prišel do 105 stopinj, nakar ustavim vozilo. Malo počakam, vžgem ponovno čez 5 min avto in senzor ostane spet na 90 stopinj.

Vprašanje: zakaj se senzor prikaza hladilne tekočine povzpenja čez 90 stopinj…. Po tem času, ko sem dolil hladilno tekočino ob menajvi termostata več nisem opazil, da bi hladilna tekočina primanjkovala?

Možni odgovori za napako, ki sem jih slišal so:

– potrebno menjati vodno črpalko
    – mogoče težava intercooler
    – mogoče težava EGR ventil.

Prosim za pomoč. Hvala. Darko

DP

bundr
    bundr

moderator foruma
    Vozim: Passat 3BG
    1675 sporočil

Pozdravljen

Kolikor mi je znano so 7-ice imele problem ravno z vodno črpalko. Enostavno je spustila in zato tudi nihanje oz. manjko hladilne tekočine.
    Sem slišal že za nekaj primerov in da je potem z menjavo črpalke bilo ok.

Lp

It’s not just a car, it’s the Volkswagen feeling!

jelencblaz500
    jelencblaz500

uporabnik
    Vozim: Polo 6r
    210 sporočil

Pozdravljen
    Kolikor mi je znano so 7-ice imele problem ravno z vodno črpalko. Enostavno je spustila in zato tudi nihanje oz. manjko hladilne tekočine. Sem slišal že za nekaj primerov in da je potem z menjavo črpalke bilo ok.
    Lp

mislim da so bile to le težave pri 2.0 tdi mašinah.
    LpB

Če slučajno berete moje poste in jih jemljete resno, vam toplo priporočam obisk vašega osebnega zdravnika, kateri vam bo dal napotnico za obisk psihologa.
    Lep dan še naprej

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.