FORUM

GOLF 6 1.6TDI Trendline 2010 radio in sprednje meglenke

Forum Tehnika Elektrika/elektronika GOLF 6 1.6TDI Trendline 2010 radio in sprednje meglenke

Neodgovorjene teme | Aktivne teme

• Avtor
    Prispevki
    boriz

novinec
    4 sporočila

Lepo pozdravljeni forumaši. Sem čisto nov uporabnik VW (zaenkrat zelo zadovoljen :D) in sem nekaj dni nazaj kupil rabljenega Golf 6. Avto je bil pripeljan iz Nemčije. Zdaj sem 3. lastnik.
    Sedaj pa mi par stvari ni jasnih in bi bil zelo vesel, če bi mi lahko pomagali oziroma samo odgovorili. Niso veliki problemi ampak ravno te malenkosti mene začnejo najbolj motit :)

1) Namreč moj golf ima spredaj meglenke in tudi žarnice not, ampak kako za vraga pa jih naj uporabljam :D ko potegnem stikalo za meglenke ven, se vklopijo samo zadaj in mi ni jasno zakaj sploh so meglenke spredaj, če jih ne moreš uporabljati..? Menim (sodeč po slikah drugih golfov), da je tudi na stikalu samo oznaka za zadnjo meglenko.

2) Radio imam tale večji RCD 510 z touch screenom. Ali se da kako omogočiti funkcijo bluetooth in pa še bolj pomembno…da bi mi na radiu izpisovalo ime radijske postaje (zdaj mi samo frekvence). Saj to pa sem mel že na 14 let starem meganu in original radiu.

Hvala že v naprej!

Boris

.com
    .com

administrator foruma
    Vozim: GOLF 1+2+3
    894 sporočil

1. mogoče so meglenke naknadno vgrajene, stikalo pa je original, ko še avto ni imel meglenk in jih žal ne moreš prižgati; najprej je potrebno preveriti, če so meglenke sploh povezane (s kabli), nato je treba skodirat, da ima avto meglenke in seveda kupiti ustrezno stikalo… strošek overall max 50€

2. radio 510 sam po sebi seveda nima BT inštalacije, kot jo ima naprimer radio composition media v golfu 7. BT inštalacija z vsemi potrebnimi kabli in delom pride cca 300€.

Ime radijske postaje se pa izpiše, če boš z gumbi pravo ”pozicijo” našel..malo se poigraj, ne vem napamet točno, kateri gumb pritisneš; ni pa to nobena rocket science =)

Upam, da sem ti vsaj malo pomagal in srečno z novo pridobitvijo :thumbsup: :thumbsup:

| GOLF 6 | 1.4 TSI power |

A: Ej zakaj mi pa nisi ustavu k sm ti štopu?!
    B: Aja, to si mi štopu, sm mislu da mi "lajkaš" avto!

VTEC is 1 million unicorns farting at the same time.

.com
    .com

administrator foruma
    894 sporočil

aja, lahko pa avto predstaviš, pa ti še v marsičem lahko svetujemo :satisfied:

boriz

novinec
    4 sporočila

Bom si v prihodnjih dneh vzel čas in ga tudi predstavil :) Bom tudi preveril kable ali so povezane meglenke. In če so…kako potem ravnati naprej?
    Na koga se obrnem da nabavim “pravo” stikalo in da mi to sprogramira..? če mi mogoče lahko date nasvet kdo se ukvarja s tem. Moj lokalni serviser se mi bo samo smejal če mu pridem z tako idejo do njega :lol:

.com
    .com

administrator foruma
    894 sporočil

tisti stručko, ki je bil za te zadeve je prenehal s poslom na tem forumu, zato ti ga žal ne morem priporočati; lahko se obrneš na našo FB stran in tam povprašaš, če bi ti kdo iz bližine tvojega kraja uredil zadeve z vag comom…

za stikalo pa:

naprimer (prvi zadetek, malo poišči kakšno bolj ugodno ponudbo)

http://www.aliexpress.com/item/OEM-Chrome-Headlight-Fog-Lights-Width-Lamp-Switch-Control-Fit-VW-Jetta-Golf-GTI-MK5-6/32291695476.html?spm=2114.01010208.3.19.z5XAeL&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_1_10017_10021_507_10022_10020_401_10018_10019_101,searchweb201603_3&btsid=bb00a9e8-4c4f-4804-bf07-b7c2bad48ada

boriz

novinec
    4 sporočila

Hvala za odgovore. Evo sem danes pogruntal kako me je tip nasral :( lahko bi jaz bil tudi bolj pozoren pri nakupu…
    Radio ni originalen noter…je nekaj kitajska zadeva..naknadno vgrajena. Zato tudi ni napisov od radijskih postaj.
    Meglenke pa so očitno tudi naknadno gor narejene. A mislite da obstaja kak mojster ki bi še kable za meglenke znal potegnit?
    Ta je pa zelo težka ane?

sonaman
    sonaman

stalni uporabnik
    Vozim: Golf MK6
    801 sporočilo

Vprašaj uporabnika Filius-a na tem forumu, ker mislim, da ima tudi nekaj znanja glede takih zadev.

Lp, Mitja

"I'd Like To Apologize To Absolutely Nobody" - Conor McGregor

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.